Тістоміси
Давно минуло час, коли тістоміси призначалися лише великих обсягів, великих хлібопекарських цехів, великих кондитерських комбінатів, які випускають продукцію у великих обсягах. Сьогодні функції невеликого агрегату, призначеного функціонально для замісу дуже крутого тесту (від 35 до 60 відсотків) виконують навіть звичайні домашні міксери, забезпечені спеціальними "лопаточками". Однак виробники кухонного обладнання випускають і спеціальні тістоміси саме для невеликих порційних замісів, призначених для штучного випікання хліба та кондитерських виробів у невеликих виробництвах, об'єктах громадського харчування, і навіть у домашніх кухнях.
Це тим більше актуально, що щоденне випікання домашнього хліба стає все популярнішим у всьому світі, і ці агрегати виявляються дуже затребуваними на ринку споживання. Конструкційно побутові тістоміси нічого особливого не представляють - шнек обертається в один бік, ємність - контейнер, в який завантажуються інгредієнти тіста (борошно, вода, все інше) - в іншу. Вся маса в процесі перетирається до досягнення однакової консистенції відповідно до технологічних вимог.
Звичайно ж обов'язкова нержавіюча сталь корпусу і легована сталь, що використовується у виробництві деталей, що труться. І необхідний потужний електромотор і роторний механізм з вуглецевої, конструкторської сталі, адже навантаження при замісі крутого хлібного тіста дійсно неабиякі. Це видно і за ціною на агрегати, пропоновані провідними вітчизняними та зарубіжними виробниками: тістоміси – техніка не з найдешевших. Однак якщо судити за кількістю та різноманітністю наявних у цьому товарному сегменті споживчого ринку пропозицій, то виходить, що незважаючи на цей фактор, тістоміси дуже затребувані і користуються широким попитом.